Regulamin ODZNAKI GÓRNOŚLĄSKIEJ

Jednym z głównych celów statutowych Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej jest propagowanie wiedzy o Śląsku. Nie chcemy jednak poprzestawać na przekazywaniu suchych informacji. Zachęcamy do poznawania regionu poprzez samodzielne odkrywanie atrakcyjnych, ważnych i charakterystycznych dla niego miejsc. Jesteśmy przekonani, że jest to najciekawszy sposób na przyswojenie bogatej i złożonej historii naszej ziemi.
Celem przyświecającym krajoznawczej Odznace Górnośląskiej jest popularyzacja walorów historycznych i krajoznawczych Górnego Śląska w jego historycznych granicach.
Oddajemy w Państwa ręce książeczkę zawierającą regulamin funkcjonowania Odznaki wraz z listą obiektów do zwiedzania.
Docelowo uruchomimy także stronę internetową, na której znajdą Państwo na niej opisy
obiektów wraz ze zdjęciami, porady dla turystów, a także pełną wersję regulaminu. W przyszłości znajdą się tu także informacje związane z planowaną, bliźniaczą odznaką związaną z Dolnym Śląskiem.

Książeczki z regulaminem będziemy wysyłać od 7 września br. Ale już dzisiaj zachęcamy do zgłaszania się po nie. Za 15 złotych otrzymają Państwo ponad czterdziestostronnicową książeczkę, a po uzyskaniu odpowiedniej ilości potwierdzeń na liście proponowanych obiektów i weryfikacji ich przez kapitułę, przyznana zostanie Państwu krajoznawcza ODZNAKA GÓRNOŚLĄSKA.

Należność prosimy uiścić na konto PLS-SONŚ:

Pro Loquela Silesiana-SONŚ

78 2130 0004 2001 0446 1356 0003

 

Tytułem: Darowizna na Regulamin Odznaki Górnośląskiej

Już dzisiaj mogą Państwo zapoznać się z roboczą wersją regulaminu:  http://slonzoki.org/files/odznakaG.pdf

 

A oto miejsca proponowane do odwiedzania:

Mapę przygotował Jacek Tomaszewski

Dodaj komentarz


Możesz używać następujących tagów HTML :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>