Pro Slezany mluvicí česky

Sdružení osob slezské národnosti shromažďuje osoby cítící slezskou národnost. V prosinci 2011 roku po čtrnáctí  letech snah, osoby deklarující slezskou národnost poprvé v historii získaly možnost legálního spolčování se.

Slezsko je bohaté v početné skupiny o různém dojmu národno-regionálním. Máme polské, německé a české Slezany. Bydlí sem osoby, které se deklarují jenom jako Poláci, Němci nebo Češi. Bydlí tady také velká skupina osob, které když se jích zeptáme o svou národnost řeknou s hrdosti „Jsem Slezan!“. Pro ně vzniklo toto sdružení!

Členy našeho sdružení  můžou být nejenom osoby, které deklarují svou slezskou totožnost na úrovní národnosti. Podporujícími členy se můžou stát osoby, které se národně nedeklaruji jako Slezane, ale projevují sympatii i ochotu spolupráce s námi.

Velmi důležité je pro nás pěstitelství naší národní rozdílností v rámci které, chceme zvláštní pozornost věnovat jazykoví, tradici a kultuře.

Chceme integrovat všechny obyvatele Slezska kolem regionální totožnosti, tak aby se ona stala plochou společenského dialogu a sférou kulturní aktivity.

Zveme všechny do spolutvoření cílů Sdružení a tvoření pozitivní podobizny  Slezska a Slezan.

Přihláška ke členství

Dodaj komentarz


Możesz używać następujących tagów HTML :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>