Spotkanie otwarte w sprawie języka śląskiego

Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej oraz Towarzystwo Kultywowania i Promowania Śląskiej „Pro Loquela Silesiana” mają zaszczyt zaprosić na spotkanie otwarte w Dobrzeniu Wielkim (pow. opolski), jakie odbędzie się w dniu 26 czerwca br. (wtorek) o godz. 19.00 w „Restauracji Pod Lasem”.

Gościem spotkania będzie prezes PLS, Rafał Adamus, który wygłosi wstęp do dyskusji: „Czy kodyfikacja języka śląskiego zagraża gwarom opolskim?”.

Po referacie dyskusja, w której można będzie się dowiedzieć jak wyglądają prace nad kodyfikacja Śląskiego oraz stan prac legislacyjnych nad uznaniem śląskiego za język regionalny.

Zaproszenie do udziału w dyskusji wystosowano także do liderów Mniejszości Niemieckiej w woj. opolskim, którzy niejednokrotnie wypowiadali się nieprzychylnie w kwestiach j. śląskiego. Mamy nadzieję, że na spotkaniuu będą mogli rozwiac swoje obawy.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Liczba komentarzy: 1

  1. Bardzo dobra inicjatywa, i na czasie.

Dodaj komentarz


Możesz używać następujących tagów HTML :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>